Hakkımızda

Tarihçe

Zepa Kontaktlens Ltd. Şti., Türkiye’de ilk kontaktlens imalatı yapan ve Türkiye’ye lensi ilk tanıtan kişilerce 1988 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 

Kalitesi kontaktlens dünyasında kanıtlanmış ve Keratakonüs Gas permeabl lenslerde dünya lideri olan WÖHLK firmasının ZEISS marka lenslerinin Türkiye distribütörlüğünü 1991 yılında almıştır.

WÖHLK firmasının All-In-One Advance isimli yumuşak lens solüsyonu  ve Wöhlk.perfect isimli sert (gas permeabl) lens solüsyonunun Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür.

ZEPA, 1994 yılında TEUFEL göz ameliyat malzemelerinin distribütörlüğünü de bünyesine katarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

Renkli lens dünyasında Zeiss’ın CD30 color marka lensleri ile var olmaktadır.

Özellikle Keratokonus alanında büyük tecrübe ve saygınlığı bulunan firma hastalarına alternatif çözümler bulmak amacıyla Türkiye'ye ilk yumuşak keratokonus Toris K lenslerini  İsviçre firması Swisslens aracılığı ile hizmete sunmuştur. Ayrıca değişik geometri ve materyal yapısı bulunan Orbiflex K lensleri de bu amaçla getirilmiştir.

Dünyaca ünlü İspanyol firması Avizor'un da Türkiye temsilciliğini bünyesine katan Zepa Kontaktlens Ltd. Şti. bu alanda AquaSoft ve Unica marka solüsyonları yanısıra Moisture Drop gözyaşı damlalarını da ürün yelpazesine katmıştır.

Dünyada gelişen teknolojileri her zaman büyük dikkat ve titizlikle takip eden firmanın son anlaşması ise dünyada kullanımı gittikçe yaygınlaşan tedavi amaçlı Scleral Lensleri Türkiye'de hastaların hizmetine sunmuştur. Bu kapsamda tanınmış Hollanda firması Microlens Contactlens Technology BV ile anlaşılmıştır.

İstanbul’daki merkezi dışında ZEPA’nın Ankara ve İzmir’de de toplu satış merkezleri  mevcuttur.

ZEPA, Uluslararası Optica Fuarları ve her yıl Türkiye’de düzenlenen Ulusal Ofthalmoloji Kongreleri’nde bir fiil katılımcı olarak tüm yenilikleri takip etmekte ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir.

ZEPA, kuruluşundan bu yana göz sağlığından ödün vermeyen politikası ve uzman kadrosu ile siz değerli müşterilerimiz için en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.

Vizyonumuz

Sektöründe edindiğimiz farklı yerimizi genişleterek korumak ve sektör lideri bir marka olmak.

Misyonumuz

Verdiğimiz hizmetlerde insan sağlığını ön planda tutarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını önceden fark etmek ve sonuç odaklılık ile en üst düzeyde müşteri tatmini sağlamaktır.

 

Distribütörlüklerimizin web site adreslerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

www.contact-contactlinsen.de/

www.swisslens.com/index.php

 www.avizor.es/

www.microlens.nl/eu/